Image
نشریات انجمن الکلی های گمنام

نشریات تایید شده خدمات جهانی انجمن الکلی‌های گمنام

کتاب الکلی های گمنام

معرفی کتاب الکلی های گمنام (معروف به کتاب بزرگ)

داستان هزاران زن و مردی است که از بیماری الکلیسم بهبود یافته اند

این چهارمین ویرایش کتاب الکلی های گمنام است . چاپ اول در آوریل سال 1939 به بازار آمد و ظرف مدت شانزده سال 300.000 جلد از آن به دست مردم رسید. ویرایش دوم در سال 1955 منتشر شد و بیش از 1.150.500 نسخه از آن وارد بازار شد. چاپ سوم که در سال 1976 ارائه شد به تیراژ 19.550.000 جلد دست یافت.

قسمت هایی از کتاب:

ما الکلی های گمنام بیش از یکصد نفر مرد و زنی هستیم که از یک وضعیت ظاهراً لاعلاج ذهن و جسم بهبود یافته ایم. هدف اصلی این کتاب نشان دادن چگونگی دقیق بهبودی ما به الکلی های دیگر است. آرزو داریم این سطور آنقدر برای آنها قابل قبول واقع شود که دیگر نیازی به ثابت کردن آن نباشد. ما فکر می‌کنیم تجربیات مان به همگان کمک کند تا از الکلی ها را بهتر درک کنند . بسیاری از مردم متوجه نیستند که الکلی یک انسان شدیداً بیمار است مضافاً ما معتقدیم که روال زندگی ما برای همه مزایایی دربر دارد.

 برای ما گمنام ماندن اهمیت فراوان دارد زیرا در حال حاضر تعداد آن بسیار کم است و قادر نخواهیم بود به متقاضیان زیادی که در اثر نشر این کتاب ممکن است به ما مراجعه کنند پاسخ گوییم . ما اکثرا حرفه یا شغلی برای خود داریم اگر تقاضا زیاد باشد دیگر نمی توانیم درست به کار خود برسیم. ما مایلیم  همه بدانند که کار ما در رابطه با الکلی ها یک کار حرفه‌ای نیست تنها آرزوی ما کمک به  مبتلایان به الکل است ما در اشتیاق شنیدن هر خبری از جانب کسانی که از این کتاب نتیجه گرفتند هستیم و به خصوص کسانی که مشغول کمک به دیگران شده اند.

کتاب گام های دوازده گانه و سنت های دوازده گانه

معرفی کتاب گامهای دوازده گانه و سنتهای دوازده گانه (معروف به کتاب دوازده دوازده)

پیشگفتار
الکلی های گمنام یک انجمن جهانی است که به بیش از یکصد هزار نفر الکلی زن و مرد با یکدیگر متحد شده تا مسئله مشترکشان را حل کنند و آنهایی که هنوز از این بیماری قدیمی و مبهوت کننده یعنی الکلیسم رنج می‌برند، کمک نمایند. این کتاب با "دوارده قدم" "دواره سنت" الکلی های گمنام سروکار دارد.
 دقیقاً نظریه و اصولی که اعضای الکلی های گمنام را بدان وسیله بازسازی نموده و چگونگی عملکرد اجتماعی آنان را نمایان می‌کند.
 گام های دوازده گانه الکلی های گمنام شامل تعدادی اصول می باشند که ماهیت آنها روحانی بوده و اگر به عنوان روشی در زندگی اجرا شود می‌تواند وسوسه مشروب خواری را از فرد خارج کرده و موجب شود که او تبدیل به شخصی شاد و کاملا مفید گردد.
 سنت های دوازده گانه الکلی های گمنام در رابطه با کارکرد انجام می باشد و طرح جامعی است که  از این طریق الکلی های گمنام ضمن حفظ یگانگی، حیات و برداشت خود را با دنیای اطراف منطبق می سازد.

کتاب مسئولیت عظیم ما

معرفی کتاب مسئولیت عظیم ما: گزیده ای از سخنان بیل دابلیو در کنفرانس خدمات عمومی ۱۹۵۱ -  ۱۹۷۰
روی هم رفته ۱۶ عنوان از عناوینی را که بنیانگذار AA به آنها اشاره کرده گرد هم آورده و برای اولین بار به صورت چاپی و دسترس خوانندگان در سراسر دنیا قرار داده‌ایم. سخنرانی‌های ارائه شده در این کتاب حاصل سال‌ها پژوهش و پیاده سازی سخنان ضبط شده است .
در سراسر این تجربه ی غنی و پرمحتوا، نگرش‌های دسته اول بیل در رابطه با وجدان گروه و خدمتگزاران مورد اعتماد درخصوص اصول خدماتی اAA در مورد رابطه بین اصول و شخصیت ها و حتی در زمینه ضرورت اینکه گاه به گاه در اقلیت مانده و بر روی پای خود بایستیم را می‌شنویم.
 همچنین اشتیاق او به جلب توجه هیات به گرامی داشتن دیدگاه وسیع الکلیهای گمنام که پذیرای تغییر و رشد است را می بینیم مثل سخنان او در سال ۱۹۵۲:  "ساعات پایانی این کنفرانس سرشار از فهم عمیق و لذت بود: درک اینکه یقینا ما در نهایت در شاهراه قرار گرفته‌ایم که مسیر مستقیمی رو به آینده ی ما و مطمئناً به سوی روشنایی ابدی فراهم کرده است."
 همراه با متن این کتاب بیش از ۶۰ عکس آرشیوی و عکس های دیگری از آرشیو دفتر خدمات عمومی که بعضی از آنها هرگز قبلاً منتشر نشده به علاوه تاریخچه ی مختصری از تاسیس کنفرانس بسیار پر اهمیت خدمات عمومی AA که ابزار وجدان گروهی سالانه انجمن است، ارائه شده است.

کتاب از دیدگاه بیل

دوستان عزیز این مجموعه حاوی صدها قطعه برگزیده از نوشته های مربوط به ما است که تقریبا تمامی وجوه زندگی به روال عادی  AAرا در بر می‌گیرد. گمان من بر آن است که از این کتاب هم می‌توان به عنوان راهنمای شخصی بهره جست و هم به عنوان محرکی برای مباحث گروهی که ما را برای مطالعه منابع بیشتر رهنمون می‌سازد .
در ۲۵ سال گذشته افتخار نگارش کتب زیر در رابطه با الکلی های گمنام و "دوازده مفهوم برای خدمات جهانی" که این اثر بخشی از راهنمای میراث سوم است که بسیاری از قسمت‌های آن و نیز بسیار مکاتبات دیگر در نشریه گرین واین AA به چاپ رسیده منابع غنی و قابل ملاحظه‌ای در نگارش این اثر به کار گرفته شد.
 البته نام همه منابع استفاده شده در.
این اثر در این نسخه از کتاب حذف شده است اما به جهت شفاف‌سازی نام برخی از منابع آورده شده است با توجه به اینکه تمامی دیدگاه‌های منعکس شده در این اثر نقطه نظرهای شخصی من در رابطه با شیوه زندگی الکلی های گمنام است کاستی‌ها و محدودیت‌هایی در آن وجود دارد با این وجود جای امیدواری است که انتشار این اثر نیاز اصلی بسیاری را برطرف سازد با تقدیم همه ی وجود
آوریل ۱۹۶۷

کتاب هشیار زیستن

معرفی کتاب هوشیار زیستن
 اکثر ما هنگامی که برای نخستین بار عبارات "هوشیار بمان" و یا "هوشیار زندگی کن " را شنیدیم، آزرده شدیم. اگرچه الکل زیادی مصرف می کردیم ولی بیشترمان هرگز احساس مستی نمی کردیم و تقریباً مطمئن بودیم که ظاهرمان هم به هیچ وجه شبیه آدم های مست لایعقل نیست .خیلی از ما هرگز گیج و منگ وضعیف نشده و یا به دیگران دهن کجی و پرخاش نکردیم و در عین حال تعداد بسیاری از افراد الکلی بودند که هرگز آشوبگر نبودند، هرگز از زیر بار مسئولیت های شخصی شانه خالی نکرده اند. هرگز با اتومبیل دچار سانحه نشدن و همچنین به خاطر مشروب خوریشان هیچ‌گاه نه در بیمارستان بستری ونه در زندان محبوس شدند .
افراد بی شماری را می‌شناختیم که خیلی بیشتر از ما الکل می خوردند و همچنین افرادی را که ابذا قادر به مهار مشروب خور یشان نبودند ما هیچ شباهتی به این قبیل اشخاص نداشتیم و شاید به همین دلیل است که عبارت "هشیار بمان" تا این اندازه برای ما اهانت آمیز بود از این گذشته این قضیه ساده برای ما معضلی شده بود چگونه می‌توانستیم هوشیار هوشیارانه زندگی کنیم؟  مطمئنا اشکال از کوکتلی که با ناهار اداره و یا پیش از شام صرف می‌شد نبود.
 آیا دیگر کسی حق نداشت با خوردن چند جرعه، مشروب استراحت کند و یا قبل از رفتن به رختخواب مقدار آبجو بنوشد؟ هرچند پس از آنکه به برخی از حقایق راجع به بیماری الکلیسم پی برده ایم. عقیده مان نیز تغییر خواهد کرد. چشمان ما بر این واقعیت گشوده شد که میلیون‌ها نفر از مردم به  بیماری الکلیسم دچار هستند.

تهیه نشریات الکلی های گمنام

همراهان عزیز، جهت تهیه هر یک از نشریات مور تائید، انجمن الکلی های گمنام، در هر کجای ایران، می توانید با شماره تلفن 09368368900 تماس حاصل نمایید . در ادامه شماره تماس مسئول نشریات نواحی مختلف به پیوست تقدیم می شود.