Image
اطلاعات عمومی

اطلاعات عمومی

آیا AA برای شماست؟

 شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا میخواهید AA را امتحان کنید یا خیر- که آیا به نظرتان می تواند به شما کمک کند. ما اعضای AA اینجاییم چون سرانجام، تلاش برای کنترل مشروب خواری را رها کردیم. ما هنوز از پذیرش اینکه نمی‌توانستیم هرگز بدون خطر مشروب بخوریم، متنفر بودیم . سپس از سایر اعضای AA شنیدیم که ما بیمار بوده ایم.
(ما سال‌ها این گونه قبل فکر می کردیم). پی بردیم که بسیاری از افراد از همان احساس گناه، تنهایی و ناامیدی که ما تجربه کردیم در رنج بودند. دریافتیم که چون دچار بیماری الکلیسم بودیم این احساسات را داشتیم.
ما تصمیم گرفتیم تلاش خود را در روبرو شدن با آنچه که الکل برای سرما آورده بود انجام دهیم. این بعضی از سوالاتی ایست که  صادقانه پاسخ دادیم. اگر چهار مرتبه یا بیشتر پاسخمان آری بود بدین معنی بود که عمیقا با مشروب خواری مشکل داشتیم. ببین برای تو چگونه است به خاطر داشته باش هیچ ناراحتی در رویارویی با این حقیقت که  مشکل داری وجود ندارد.

1- آیا تاکنون تصمیم گرفته اید که برای یک هفته یا بیشتر نوشیدن را متوقف کنید، اما تصمیم شما فقط یکی دو روز دوام آورده باشد؟

اکثر ما در AA همه نوع  قول را به خود و خانواده های خود دادیم. ما نتوانستیم بر سر قول خود بمانیم. سپس به انجمن AA آمدیم، انجمن گفت "سعی کنید امروز ننوشی" ( اگر امروز ننوشی، امروز مست  نخواهی بود)

2- آیا آرزو می کنم که دیگران در رابطه با مشروب خواری تان سرشان به کار خودشان باشد و از گفتن اینکه چه کار کنید دست بردارند

 در AA به هیچ کس نمی گوییم که چه باید بکند. ما تنها درباره مشروب خواری خود مشکلی که دچار آن بودیم و چگونگی خلاصی از صحبت می‌کنیم. اگر از ما بخواهید با خوشحالی به شما هم کمک خواهیم کرد.

3- آیا تا بحال از یک نوع مشروب به نوع دیگر روی آورده اید به این امید که این یکی شما را مست نکند؟

 ما همه راه‌ها را امتحان کردیم. مشروب های  خود را ضعیف می کردیم یا فقط آب جوش می نوشیدیم. کوکتل ( نوعی مشروب) نمی نوشیدیم، یا فقط در هفته ها مست می شدیم. هرچه که بگویید امتحان کردیم اما اگر هر چیزی که الکل داشت را می‌نوشیدیم.  معمولا سرانجاممان به مستی می کشید.

4- آیا طی سال گذشته هنگام بیدار شدن نیاز به نوشیدن مشروب صبحگاهی داشته‌اید؟

 آیا برای راه رفتن و راه افتادن و یا توقف لغزشهایتان  به مشروب نیاز داشتید؟ این یک علامت قطعی است که نشان می‌دهد مشروب خواری شما جنبه تفریحی و اجتماعی ندارد.

5- آیا به افرادی که بدون دردسر مشروب می نوشند غبطه میخورید؟

اکثر ما بعضی اوقات شگفت زده شده ایم که چرا مانند خیلی از افراد نبودیم که می‌توانستند به راحتی مشروب بخورند یا از نوشیدن دست بکشند.

6- آیا در رابطه با مشروب خواری طی سال گذشته مشکلاتی داشته اید؟

 صادق باشید! پزشکان می گویند که اگر با الکل مشکل داری و به نوشیدن ادامه دهید، وضعیت بدتر می شود و هرگز بهتر نمی شود.  سرانجام خواهید مرد، یا باقی زندگی خود را در آسایشگاهی به پایان خواهید رساند. تنها امید، توقف مشروب خواری است.

7- آیا مشروب خواری شما باعث مشکلاتی در منزل شده است؟

 قبل از ورود به AA اکثر ما می گفتیم، که این افراد یا مشکلات خانوادگی بودند که ما را به مشروب خواری وامی داشتند. متوجه نبودیم، که نوشیدن ما همه چیز را بدتر می‌کرد. مشروب خواری هرگز مشکل ما را در هیچ جا یا هیچ زمانی حل نکرد.

8- آیا شما همیشه در مهمانی برای بدست آوردن مشروب بیشتر تلاش می‌کنید،چون به اندازه کافی گیرتان نمی آید؟

اکثرما عادت داشتیم پیش از بیرون رفتن مقدار بنوشیم با این تصور که قرار  است به یک میهمانی آنچنانی برویم و اگر مشروب با سرعت کافی پذیرایی نمی شد برای مشروب بیشتر به جای دیگر می رفتیم.

9- آیا به خود می‌گویید که هر وقت بخواهی می توانی مشتروب خواری را متوقف کنی با وجود آنکه همچنان بدون اینکه بخواهی مست می کنی؟

از خیلی از ما باید تفکر دروغ که  مشروب خواریمان به خواست خودمان بود خود را فریب دادیم بعد از آنکه به اAA آمدیم دریافتیم که  هرگاه شروع به مشروب خواری کردیم قادر به توقفش نبودیم.

10- آیا به خاطر مشروب خوری روزهای کاری یا درسی خود را از دست داده‌اید؟

 بسیاری از ما اکنون می‌پذیریم که بسیاری اوقات با محل کار تماس گرفته و اعلام مریضی کردیم، در حالی که واقعیت این بود که یا خمار یا مست بودیم.

11- آیا سیاه مست می شوید؟

سیاه مستی زمانی است که ما ساعتها یا روزها به مشروب خواری ادامه داده ایم و نمی‌توانیم آن را به یاد آوریم. وقتی که به AA آمدیم، دریافتیم که علامت قطعی از نحوه مشروب خواری یک  الکلی است.

12- آیا تاکنون احساس کرده اید که اگر مشروب نمی خوردید زندگی تان بهتر بود؟

 بسیاری از ما شروع  به مشروب خواری کردیم، چون به نظر می‌رسید مشروب خواری زندگی مارا حداقل برای مدتی، بهتر کرده، وقتی به AA آمدیم، احساس کردیم که دام افتاده بودیم . ما مشروب می خوردیم تا زندگی کنیم و زندگی می‌کردیم تا مشروب بخوریم . ما خسته و بیمار شده بودیم از اینکه همیشه خسته و بیمار باشیم.

امتیاز شما چند است؟

 آیا چهار بار یا بیشتر پاسخ مثبت داده اید؟ اگر چنین است، احتمالا شما با الکل مشکل دارید. چرا  این را می گوییم ؟چون هزاران نفر طی سال‌ها در AA این را  گفته اند. آنها با تحمل سختی‌های زیادی حقایق مربوط به خود را شناختند .

اما باز هم فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا AA برای شما مناسب است یا خیر؟ سعی  کنید با فکری باز به این موضوع بپردازید اگر پاسخ مثبت است خوشحال خواهیم شد که به شما نشان دهیم که  چگونه ما دست از نوشیدن مشروبات الکلی بر داشتیم فقط با ما تماس بگیرید.

 الکلی های گمنام قول نمی دهد که مشکلات زندگی شما را رفع کند، اما می‌توانیم به شما نشان دهیم که چگونه زندگی بدون الکل، را یک روز به یک روز تجربه کنید. از اولین نوشیدنی دوری می کنیم، اگر او در کار نباشد دومی هم نمی‌تواند باشد و زمانی که شر الکل راحت شدیم، دریافتیم که زندگی مان خیلی قابل اداره تر شده بود.